/

Likwidacja toru w Giżycku


Tor w Giżycku zlikwidowany!

W związku z powyższym Mistrzostwa Polski w motocrossie planowane na październik 2022r. oraz inne towarzyszące imprezy zostają odwołane. Również wszelkie treningi na obecnym terenie toru są niewskazane.

Burmistrz Miasta Giżycka i obecna Rada Miasta są przeciwnikami mniejszościowych sportów, więc używajac różnych możliwości przekrętnej władzy zamykają nasz tor motocross, scatepark na plaży itp., zamykając tym samym możliwości rozwoju sportu i możliwości rozrywkowych miasta Giżycka.

W zamian obecna władza chce na terenie dotychczasowego toru mx zbudować wiaty, grille, ławeczki, aby można było na nich posiedzieć, wypić coś i zapalić. Ławeczek na pewno mało w Giżycku i akurat wybrali to miejsce. Tylko po co burzyć coś, aby postawić coś innego. Jest tyle innych wokół miejsc, jakby było mało dostępnych wolnych pod takie cele miejsc na terenie Giżycka. Pomysł dla nich dobry i dla firm, które będą dostarczały w/w sprzęt oraz usługi. Zabierając miejsce do treningów i jeżdżenia na motocyklach powodują, że motocykle mogą pojawić się w miejscach niedozwolonych lub lasach. Za to częściową odpowiedzialność ponosi również władza miasta, rada, a w szczególności burmistrz. To wszystko będzie bardzo interesujące do głębokiej analizy. Niebawem będą bardzo ciekawe informacje na temat wszystkich osób i działań z obecnej władzy. Zobaczymy to na szklanych ekranach. Proszę o cierpliwość.

Zapraszam do przeczytania mojego wcześniejszego artykułu „Nielubiane sporty motocyklowe…” nielubianych sportach:
https://kmgizycko.pl/nielubiane-sporty-motocyklowe-czyli-protesty-przeciw-torowi-motocross-w-gizycku/

Bądźcie z nami.

Mariusz Pietrukaniec
MX Veteran